NaCellulit.pl - pokonaj cellulit

Ranking najlepszych środków do usuwania cellulitu

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Cellulit na udach

Niestety nie ma jednego powodu, dla którego powstaje cellulit. Nie da się tym samym jemu łatwo przeciwdziałać. Na wystąpienie miejsca zmienionego pod wpływem komórek tłuszczu ma jednak wpływ z pewnością inna budowa skóry kobiet i mężczyzn. U kobiet skóra w okolicach ud, brzucha, pośladków i bioder łatwiej się rozciąga i dużo łatwiej magazynuje w tym miejscu uboczne produkty przemiany materii, takie, jak tłuszcz.

Cellulit na udach przeszkadza zwłaszcza latem, kiedy mamy ochotę ubrać coś zwiewnego, krótkiego i wygodnego. Uda, miejsce łatwego gromadzenia tłuszczy, wyjątkowo nieładnie wyglądają ze zmarszczoną skórą, o licznych wzgórkach i wgłębieniach. To właśnie to miejsce zazwyczaj nas motywuje do rozpoczęcia walki z problemem „pomarańczowej skórki”.

Co robić?

Przede wszystkim nie panikuj. Pewne pocieszenie powinna przynieść Ci informacja, że z powodu cellulitu cierpi obecnie wiele kobiet. Nie tylko Ty masz problem z pokazaniem się w stroju kąpielowym. Nie powinnaś się czuć osamotniona. Rozpocznij systematycznie prowadzoną walkę z tą przypadłością. Przede wszystkim dbaj o dietę, niech będzie ona zdrowa i zbilansowana. Po drugie ćwicz – ruszaj się często i pozwól się sobie spocić. Po trzecie działaj miejscowo poprzez masowanie miejsca dotkniętego cellulitem.

Rozpocznij treningi na sali gimnastycznej, w centrum fitness lub na siłowni, w ten sposób będziesz miała dostęp do najlepszych możliwych sprzętów oraz porad specjalistów. Pytaj trenerów o ćwiczenia oraz urządzenia sportowe pozwalające zrzucić nadmiar tłuszczu z ud. Warto kręcić hula hopem lub poskakać na skakance. To dobry i tani sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i co bardzo ważne możesz wykonywać te ćwiczenia w domu, czy w ogródku.

Koniecznie wybierz się do dobrej drogerii, bądź otwórz stronę internetową i zakup dobry krem na cellulit. Oferta tego typu produktów jest przeogromna, z pewnością znajdziesz coś również dla siebie. Preparaty tego typu występują najczęściej w konsystencji maści, kremu, balsamu, a nawet żelu. Czasami opakowanie ma zakończenie w postaci specjalnego masażera, który pozwala na nakładanie kosmetyku i jednoczesne wykonywanie masażu.

Innym, mniej popularnym, ale skutecznym sposobem walki z „pomarańczową skórką” jest przyjmowanie antycellulitowych tabletek. Często opierają się one w całości na naturalnych składnikach, w tym na miłorzębie, czy indyjskim agreście. Przez niektórych leki te uważane są za wytwór medycyny ludowej i nie warto inwestować w nie swojego czasu i pieniędzy. Jednak codzienna obserwacja kobiet, które zdecydowały się na ich przyjmowanie pokazuje, że usuwanie cellulitu przy ich udziale jest naprawdę skuteczne.

Inne, mniej popularne metody

Może warto wypróbować inne metody? Nawet jeśli pozornie wydają się nieskuteczne, warto sprawdzić, czy rzeczywiście takie są. Wiele osób na problemy z cellulitem poleca jogę i aerobik. Dwa te odmienne zajęcia, różne pod względem dynamiczności i techniki wykonywania, pozwalają na spalanie tłuszczu z okolic ud. Rozwiązaniem może stać się również zdecydowanie się na ćwiczenia typu pranayama (polegających na utrzymywaniu określonego sposobu oddychania). Technika ta pomaga nie tylko zredukować cellulit, dodaje również nam energii.

Najlepsze sporty

Nie da się zaprzeczyć, że cellulit szybko znika z naszych ud za sprawą pływania. Koniecznie wykup karnet na basen! Szczególnie wtedy, kiedy lubisz spędzać w ten sposób czas. Spalenie tłuszczu z okolic ud następuje również podczas biegów, dlatego bardzo dobrym sportem będzie dla Ciebie siatkówka, koszykówka, czy po prostu jogging. Aktywność taka pozwala również na odprężenie całego ciała, usunięcie uczucia zdrętwienia, czyni nasze mięśnie i kości elastyczne i wytrzymalsze.

Ostatnie badania udowadniają, że cellulit redukują również zabiegi wykonane laserem, czy innymi promieniami. Trzeba jednak mieć świadomość, że to również dużo bardziej inwazyjne metody.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na cellulit