NaCellulit.pl - pokonaj cellulit

Ranking najlepszych środków do usuwania cellulitu

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem cellulitu lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Ćwiczenia na cellulit

Cellulit - słowo, które wywołuje u kobiet reakcje niemal alergiczne. Problem który może dotyczyć tych młodych (poniżej 25 roku życia), ale także dojrzałych. To kolejny damski problem, który wywoływany jest hormonami. Odpowiedzialnością należy obarczyć estrogeny, odpowiadające za gromadzenie tłuszczu w tkance podskórnej. Czy można z nim walczyć? Oczywiście. Jedną z metod są ćwiczenia na cellulit.

Najpierw jednak zajmijmy się określeniem problemu. Plastycznie rzecz ujmując, cellulit to pewnego rodzaju obrzęk (zgrubienie skóry), które pojawić się może w okolicy ud, pośladków, czy brzucha. Jego „życie” podzielić można na trzy fazy. Od lekko tylko zauważalnego, obrzęku do degradacji tkanki tłuszczowej, a zarazem utwardzenia w tych miejscach skóry. Pomarańczowa skóra, jak często cellulit, jest nazywany jest na szczęście problemem z którym można walczyć.

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że siedzący tryb życia, używki (np. kawa, alkohol), problemy z nadwagą, stres to sprzymierzeńcy cellulitu. Poza wspominanym estrogenem i genetyką przyczyniają się do jego powstawania. Kiedy się on już jednak pojawi, nie można załamywać rąk. Aktywność fizyczna, wyrażana ćwiczeniami na cellulit, nie tylko zwalczy tą przypadłość, ale i zmieni Wasze samopoczucie na lepsze. Można ją podzielić na dwie formy. Do jednej grupy zaliczyć można codziennie bieganie (wystarczy pół godziny), wizytę na basenie, czy popularną jazdę na rowerze. Te, skądinąd proste i nie wymagające zbytnich nakładów finansowych, czynności, powinny pomóc. Oczywiście efekty będzie widać (a raczej nie widać – brak „pomarańczowej skórki”). Jeśli posiadacie odpowiednią ilość pieniędzy, zawsze można uczestniczyć w zajęciach klubów fitness. Tu główną zaletą jest, że otrzymujecie pomoc od profesjonalistów.

Jeśli czujecie się na siłach, możecie ćwiczenia na cellulit wykonywać również w domu. Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. 15-20 minut dziennie zajętych przez przysiady, „rowerek”, czy skłony znacznie zmniejsza szanse pojawienia się cellulitu. Do tego dodać należy pielęgnację ciała (peeling i masaż całego ciała), oraz używanie odpowiednich preparatów i możemy wyjść z tej walki zwycięsko.

Pamiętać należy przy tym, że nie ma cudownych preparatów na cellulit. Ich wcieranie, choćby i częste, nie pozwoli nam pozbyć się pomarańczowej skórki. Jeśli więc, drogie panie, chcecie wyglądać atrakcyjnie dla swoich mężczyzn, trzeba jeszcze poświęcić przynajmniej kilkanaście minut dziennie. Czyż jednak jędrne uda, biodra, czy pośladki nie będą wystarczającą nagrodą za ten wysiłek?

Zobacz ranking najlepszych preparatów na cellulit