NaCellulit.pl - pokonaj cellulit

Ranking najlepszych środków do usuwania cellulitu

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Masaż na cellulit - czy to działa?

Można polemizować ze skutecznością preparatów na cellulit, można podważać tezę, że przypadłość ta jest dziedziczona, trudno jednak zaprzeczyć, że najlepszy sposób walki z „pomarańczową skórką” to systematycznie wykonywany masaż.

Skala zjawiska pomogła stworzyć bardzo dużo typów masaży. Nie są to tylko sposoby na odchudzanie, ale techniki pozwalające przywrócić sylwetce oczekiwany wygląd. Wiadomo przecież, że cellulit nie pojawia się tylko u puszystych pań. To również problem szczupłych kobiet. Sposób wykonywania masaży może być różny, w zależności od wykorzystanych do jego przeprowadzenia narzędzi. Jednak zawsze jest to skuteczne odchudzanie. Poznajmy każdy z nich, by wybrać technikę masażu optymalną dla naszych potrzeb.

Gdzie wykonywać masaż?

Masaż można wykonywać w domu albo w salonach kosmetycznych. Druga opcja uznawana jest przez wielu za dużo skuteczniejszą, jednak również proporcjonalnie droższą. Za jeden zabieg w salonie musimy zapłacić około 50-100 złotych, a powinniśmy się im poddawać trzy razy w tygodniu, by dały one oczekiwany rezultat. Łatwe działanie arytmetyczne pokazuje że suma, jaką musielibyśmy w miesiącu wydać na masaże wynosiłaby około tysiąca złotych. Nie każdego stać na taki luksus, dlatego skupmy się na metodach masaży, jakie możemy wykonać w domu.

Najpopularniejszym miejscem do dbania o wygląd skóry ud, brzucha, czy ramion jest prysznic. Jednak można również masować masażerem przy użyciu olejków lub na sucho specjalną szczotką do masażu ciała. Masowanie przy udziale wody zdobywa duże uznanie, jest też bardzo wygodne. Jak zrobić taki masaż? Sięgamy po szorstką rękawicę, którą wykonujemy okrężne ruchy, zaczynając od kostek, przechodząc przez nogi, uda i kończąc na brzuchu, czy ramionach. Możemy skorzystać również podczas masażu z żelu pod prysznic (może być antycellulitowy bądź zwykły).

Ruchy podczas tych zabiegów nie są przypadkowe, ich kierunek i stopień nacisku powinien być precyzyjny. Są one zgodne z krążeniem żylnym i limfatycznym. Podczas masażu należy polewać ciało naprzemiennie wodą – na początku ciepłą, potem zimną (masaż kończymy zimną wodą). Można go rozpocząć od lekkiego głaskani, szczypania oraz zakończyć na ugniataniu. Jeśli wykonujemy tego typu masaż po raz pierwszy, warto zacząć od spokojnych ruchów. Z czasem masaż tego typu może stać się bardziej energiczny.

Po masażu i wysuszeniu warto wklepać krem antycellulitowy, który również działa jak masażer. Wykorzystajmy tę chwilę, kiedy skóra jest wyjątkowo jędrna, gładka i sprężysta.

Narzędzia do masażu

Masaż może być wykonywany kostkami lodu, za pomocą rękawic, szczotek oraz szorstkich gąbek (wszystko dostępne w sklepach kosmetycznych, drogeriach oraz na aukcjach internetowych). Do tego celu możemy również wykorzystać elektryczne aparaty do masażu. Popularne są ponadto gumowe bańki chińskie.

Przyjrzyjmy się bliżej tym ostatnim. Są one chyba najmniej znane. Często nie wiemy, jak dokładnie się nimi posługiwać i z tego też powodu ich nie kupujemy – a to błąd. To prawda, że na początku może być nam trudno masować się przy pomocy baniek, ale z czasem nabierzemy wprawy i zauważymy dużą zmianę!

Bańki dostępne są w kilku rozmiarach: 7 cm, 6 cm, 4,5 cm i 3 cm. Ich kształt został zaplanowany tak precyzyjnie, że wyjątkowo dobrze dopasowują się one do dłoni. Tym sposobem podczas masowania nasz uchwyt jest pewny i mocny, a nasza uwaga nie jest rozpraszana przez wypadanie bańki z dłoni. Bańka wysysa powietrze z miejsca, do którego jest przykładana, natychmiast następuje przekrwienie skóry, co pozwala na rozbicie komórek tłuszczowych i zmniejszenie cellulitu. Przykłada się ją do powierzchni obficie nasmarowanej oliwką. Jest jej wystarczająco dużo wtedy, kiedy bańka może swobodnie przesuwać się po skórze. Masaż wykonuje się w tradycyjny sposób – od dołu ku górze, w kierunku węzłów chłonnych. Należy wykonywać szybkie i koliste ruchy. Uwaga! Masaż zwłaszcza na początku stosowania może być bolesny. Nie wolno go stosować w okolicy nerek, łydek, łopatek i na biust. Należy zaprzestać jego stosowania, gdy zauważymy pęknięcia naczynek. Przeciwwskazaniami do leczenie cellulitu za pomocą baniek są żylaki, pajączki, pęknięcia, tendencje do powstawania „siniaków”. Nie można stosować na miejsca chorobowo zmienione. Jeśli jesteś w ciąży, stosuj ostrożnie i omijaj brzuch!

Producenci zapewniają, że już po około dziesięciu dniach stosowania (masaże wykonywane systematycznie dwa razy w tygodniu) widoczne są efekty. Osoby, które stosowały bańki, średnio zauważają je po dwóch-czterech tygodniach. Gdy cellulit już całkowicie zniknie, bańkę możemy wykorzystać do leczenia bólów mięśni, nerwobólów i naderwanych ścięgien.

Kilka rad

Żadne sposoby na cellulit nie będą skuteczne i co ważniejsze – bezpieczne, jeśli nie będziemy stosować się do ważnych zasad i zaleceń:

1.Masażu nie wykonujemy w pierwszych dniach menstruacji, ponieważ może dojść do obfitego krwawienia, czy nawet krwotoku. 2.Najlepiej w domowych warunkach cellulit redukować energicznym masażem klasycznym. 3.Wykonywanie masażu odradza się osobom z tendencją do pękających naczynek. 4.W przypadku zaawansowanych żylaków nie jest wskazane wykonywanie masażu na zmienionym chorobowo miejscu. Nieumiejętnie wykonany (a trudno o dobry masaż, gdy nie mamy doświadczenia) przynosi więcej szkody niż pożytku. W takim wypadku poleca się wykonanie drenażu limfatycznego w dobrym salonie kosmetycznym.

Masaże w salonach

Profesjonalna terapia antycellulitowa polega przede wszystkim na systematycznym wykonywaniu manualnego drenażu limfatycznego. By się jemu poddać, należy udać się do salonu kosmetycznego, czy centrum SPA. Przy pierwszej wizycie masażysta, czasami lekarz, palpacyjnie określi stan naszej skóry. Niekiedy wynikiem takiego badania jest podejrzenie niewydolności żył, w takim wypadku potrzebne są kolejne badania. Następnym krokiem jest ustalenie metod działania. Najczęściej wybór pada na drenaż limfatyczny. Stosuje się go wtedy, kiedy cellulit występuje płytko pod powierzchnią skóry, gdy zaatakował nogi, uda, skóra jest wiotka i zauważa się jej obrzęk. Drenaż limfatyczny wykonuje się w seriach po 10-12 masaży dwa, trzy razy w tygodniu, potem następuje przerwa. Jego zadaniem jest poprawa przepływu limfy w organizmie. Działa on na źródło cellulitu, którym jest bardzo często problem z krążeniem, powodujący obrzęki i różnego typu dolegliwości, w tym nierównomierne rozłożenie tkanki i wiotczenie skóry. Masażysta by pozbyć się toksyn z organizmu pacjentki oraz by poprawić krążenie, kieruje dłońmi w kierunku węzłów chłonnych. Efektem jest wewnętrzne oczyszczenie organizmu oraz usunięcie z niego zbędnych toksyn i produktów przemiany materii.

Inną metodą walki z „pomarańczową skórką” w salonach kosmetycznych jest wykonanie dynamicznego masażu antycellulitowego. Tą technikę poleca się jednak w przypadku występowania zbitego cellulitu na niewielkich obszarach. W salonach wykonuje się także tak zwany klasyczny masaż, który polega na energicznym rozcieraniu, ugniataniu i klepaniu. Warto spróbować wykonać masaż u fizjoterapeuty, a nie u masażysty w ekskluzywnym centrum SPA. W ten sposób zaoszczędzimy znaczną sumę gotówki.

Poszczególne masaże różni przede wszystkim intensywność wykonywanych ruchów, nacisków, szczypania, itp. Wbrew pozorom ma to ogromny wpływ na ostateczny efekt tego typu zabiegów.

Pięciopunktowy plan dr Howarda Murada

Znany w świecie showbiznesu doktor Murad opracował pięciopunktowy plan walki z cellulitem. Z jego wskazań korzysta wiele znanych gwiazd. Warto wprowadzić go w życie, by efekty masaży były jak najlepsze: 1.Niech w Twojej codziennej diecie nie zabraknie witamin: A, C i E praz lecytyny. Jedz dużo owoców, warzyw, soję, jajka kurze i wzmacniaj tkankę łączną, w ten sposób chroniąc się przed cellulitem od wewnątrz. 2.Nie zapominaj o codziennym masażu. 3.Nie opalaj się w solarium, ogranicz opalanie na słońcu. Promieniowanie UV wpływa na powstanie wolnych rodników i ma niekorzystny wpływ na szybkość starzenia się naszej skóry. 4.Wybierz się do SPA lub zaaranżuj sobie je w domu. Cellulit bardzo nie lubi aqua aerobiku, jacuzzi, kąpieli solnych, alg, czy biczów wodnych. 5.Uprawiaj sporty, wtedy, kiedy tylko jest to możliwe. Najlepiej wybierz się na basen i pływaj. Możesz również jeździć na rowerze, czy biegać.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na cellulit