NaCellulit.pl - pokonaj cellulit

Ranking najlepszych środków do usuwania cellulitu

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informację, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.
Jeśli masz pytania związane z usuwaniem cellulitu lub odnośnie prezentowanych produktów - skontaktuj się z nami!

Usuwanie cellulitu

Cellulit, czyli inaczej „skórka pomarańczowa”, to nic innego jak tylko tłuszcz, który nierównomiernie się odkłada i zbija się w grudki. Przyczyn tego jest wiele. Jednak głównym winowajcą jest tu mikrokrążenie. Gdy ono szwankuje, w niedotlenionych komórkach gromadzą się toksyny, które sprawiają, że tłuszcz zbija się w grudki, a otaczająca komórki tłuszczowe tkanka łączna twardnieje. W tych warunkach krew i limfa mają utrudnione zadanie i nie radzą sobie ze zbieraniem toksyn i odstawianiem ich do nerek. W tkankach zaczyna gromadzić się również woda i powierzchnia skóry przestaje być gładka, pojawiają się na niej nierówności, które z czasem robią się coraz większe.

Najbardziej narażone na powstawanie „pomarańczowej skórki” są kobiety. Winna temu jest budowa ich tkanki łącznej, rozściełającej się tuż pod powierzchnią skóry. Jej włókna są utkane luźno i rozciągliwie, co z jednej strony umożliwia rozciąganie się skóry podczas ciąży, ale tez sprawia, że komórki tłuszczowe maja miejsce, by się rozrastać, tworząc nierównomierne, trudne do pozbycia się grudki.

Naukowcy próbują dociec przyczyn tego zjawiska, a powodów może być wiele. Wini się za to:

  • nieprawidłowe, zbyt kaloryczne odżywianie,
  • nadużywanie kawy i alkoholu,
  • brak ruchu.

Ostatnio wspomina się nawet o zawartych w naszym pożywieniu hormonach żeńskich, które rozluźniają tkankę łączną i zakłócają funkcjonowanie układu limfatycznego.

Jakie zatem są metody na usuwanie cellulitu?

Na jednej ze stron internetowych zamieszczony został artykuł, w którym znalazłam garść konkretnych porad.

Jedną z metod usuwania cellulitu jest właśnie „spalenie” tłuszczu. Jak tego dokonać? To proste. Wystarczy regularnie uczęszczać do sauny.

Na rynku kosmetycznym znajdują się również preparaty antycellulitowe zawierające składniki, które wspomagają rozkład i spalanie tłuszczu i toksyn, poprawiają też krążenie krwi i limfy, a krew i limfa usuwają produkty spalania z organizmu.

Kolejnym sposobem w walce z podstępnym wrogiem są masaże. Pomagają przyspieszyć krążenie krwi, co ułatwia wypłukiwanie cellulitu z organizmu. Jeśli zabiegi wykonuje się przy użyciu kremu na cellulit, rezultaty będą jeszcze lepsze. Substancje wnikające do skóry przyspieszą proces rozbijania cząsteczek tłuszczu.

W profesjonalnych salonach kosmetycznych można również poddać się zabiegowi usuwania cellulitu za pomocą rezonansu ultradźwiękowego.

Ponieważ bardzo skomplikowany jest mechanizm jego powstawania, walkę z nim najlepiej prowadzić na wszystkich frontach.

Prócz antycellulitowych kosmetyków, konieczna jest też:

  • regularna gimnastyka,
  • niskokaloryczna dieta, która pobudzi przemianę materii,
  • a przede wszystkim: wytrwałość i systematyczność.

Tylko łącząc te wszystkie elementy, mamy szansę na sukces, choć na efekty trzeba nieraz długo czekać.

Zobacz ranking najlepszych preparatów na cellulit